Program Đakovačkih vezova

Program 53. Đakovačkih vezova

Pogledajte program 53. Đakovačkih vezova prema danima i doznajte vrijeme i lokaciju održavanja.

Petak, 21. 6. 2019.
21:00 19. IVANJSKI KRESOVI
Lokacija: Strossmayerov park
Subota, 22. 6. 2019.
15:00 Edukacija voditelja folklornih skupina s područja Đakovštine
Lokacija: Prostorije KUD-a „Tena” Đakovo (Električne centrale 12, Đakovo)

32. BONAVITA – TRNAVA
14:00 Natjecanje u tekličkom jahanju u kategorijama žene i muškarci – vožnja zaprežnih kola
19:30 Otvaranje 32. Bonavite
– Pozdravna riječ
– Dodjela nagrada i priznanja ocijenjenim vinima, te proglašenje pobjednika 32. Bonavite
– Nastup KUD-ova i pjevačkih skupina
– 21:15 Glazbeni program: Posegana
Lokacija: Trnava

Nedjelja, 23. 6. 2019.
21:00 NEBESKI HVALOSPJEV – Organizator: Udruga Roseta
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera
Ponedjeljak, 24. 6. 2019.
20:00 Samostalna izložba fotografija Silvije Butković „Ždrijebe iz Đakova”
Lokacija: Hrvatski dom (Kralja Tomislava 13, Đakovo)
Srijeda, 26. 6. 2019.
10. Đakovački rezovi (26. – 28. lipnja)
10:00 1. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Gradska knjižnica i čitaonica Đakovo (Kralja Tomislava 13, Đakovo)

20:30 Službeno otvorenje 10. Đakovačkih rezova
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II.  (Korzo)

21:00 2. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II.  (Korzo) 

Četvrtak, 27. 6. 2019.

10:00 Nacionalno ocjenjivanje kulena
Lokacija: Hrvatski dom (Kralja Tomislava 13, Đakovo)

10. Đakovački rezovi (26. – 28. lipnja)
10:00 3. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Gradska knjižnica i čitaonica Đakovo (Kralja Tomislava 13, Đakovo)

21:00 4. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II.  (Korzo)

17:00 „Tradicijsko graditeljstvo u Đakovštini” – otvorenje izložbe likovnih radova djece Đakova i Đakovštine
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II. 10 (Korzo – Zgrada Reichsman)

Petak, 28. 6. 2019.
10:00 10. Đakovački rezovi  – Radionica animacije za djecu dječjih vrtića i premijera prošlogodišnjih ostvarenja
Lokacija: Gradska knjižnica i čitaonica Đakovo (Kralja Tomislava 13, Đakovo)

11:00 10. Đakovački rezovi – 5. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Gradska knjižnica i čitaonica Đakovo (Kralja Tomislava 13, Đakovo)

17:00 „Kolo” – predstavljanje literarnih radova učenica i učenika Đakova i Đakovštine
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II. 10 (Korzo – Zgrada Reichsman)

19:30 Pučko crkveno pjevanje
Lokacija: Katedrala sv. Petra

21:00 Večer šokačke glazbe
Nastupaju: 
Tamburaški orkestar Općine Semeljci, Boris Ćiro Gašparac, Marinko Blažinkov, Stanko Šarić i Željko Ergotić- Najbolji hrvatski tamburaši 
Lokacija:
Vezovski šator 

21:00 10. Đakovački rezovi  – 6. projekcija EFF Srce Slavonije
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II.  (Korzo)

22:30 10. Đakovački rezovi – Proglašenje pobjednika 16. EFF Srce Slavonije
Lokacija: Ulica pape Ivana Pavla II.  (Korzo)

Subota, 29. 6. 2019.
10:00 Radionice tradicijske kulture za djecu
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

10:00 Radionice tradicijske kulture za odrasle
Lokacija: Matije Gupca 30, Đakovo (Prostorije KUD-a „Skladˮ Đakovo)

19:00 Festival „Baština djeci”
Lokacija: Strossmayerov park

21:00 Glazbeni program
Nastupaju: Fluentes & Ella Dvornik / Neno Belan
Lokacija: Vezovski šator 

Nedjelja, 30. 6. 2019.

16:00 Mali vezovi – Povorka
Lokacija: od crkve Svih svetih do Strossmayerova parka

16:30 Radionice za djecu
Lokacija: Strossmayerov park

17:00 – 19:30 Nastup skupina
Lokacija: Strossmayerov park

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Domenica / Slavonia Band
Lokacija: Vezovski šator 

Ponedjeljak, 1. 7. 2019.
19:00 Gastrofest – Lovački gulaš i lovačka jela – Lovački savez Osječko-baranjske županije, Lovni ured Đakovo
Lokacija: Vezovski šator 

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Kojoti / Opća Opasnost
Lokacija: Vezovski šator 

Utorak, 2. 7. 2019.
19:00 Gastrofest – Fišijada
Lokacija: Vezovski šator 

 19:30 Đakovština u pjesmi i plesu – nastup folklornih skupina
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Zvona / Tamburaši za dušu
Lokacija: Vezovski šator 

Srijeda, 3. 7. 2019.
19:00 Gastrofest – Đakovački čobanac
Lokacija: Vezovski šator 

19:30 Đakovština u pjesmi i plesu – nastup folklornih skupina
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Klapa Kampanel / Vranac
Lokacija: Vezovski šator 

Četvrtak, 4. 7. 2019.
19:00 Gastrofest – Kulenijada
Lokacija: Vezovski šator 

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Dyaco / Indira Forza
Lokacija: Vezovski šator 

Petak, 5. 7. 2019.
21:00 Svečano otvaranje 53. Đakovačkih vezova
Program: „Spremit ću se ja i sama” – scenarij: Mirko Ćurić – redatelj: Darko Milas
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

 

22:30 Glazbeni program
Nastupaju: Slavonske lole / Izvor
Lokacija: Vezovski šator 

Subota, 6. 7. 2019.
9:00 – 13:00 Gastronomija, radionice tradicionalnih zanata i prezentiranje proizvoda zemlje partnera – Slovačka Republika
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

10:00 Utakmica A – dresura – I. kolo Croatia kupa za jednoprege i dvoprege
Lokacija: Hipodrom Državne ergele Đakovo

11:00 Preponski turnir „Đakovački vezovi 2019.” – 5 utakmica
Lokacija: Zatvorena jahaonica Državne ergele Đakovo

16:30 Utakmica C – preciznost – I. kolo Croatia kupa za jednoprege i dvoprege i II. kolo Prvenstva Hrvatske u vožnji dvoprega za juniore
Lokacija: Hipodrom Državne ergele Đakovo

18:00 – 21:00 Gastronomija, radionice tradicionalnih zanata i prezentiranje proizvoda zemlje partnera – Slovačka Republika
Lokacija: Trg Josipa Jurja Strossmayera

18:30 Nastup gostujućih skupina
Lokacija: Strossmayerov park

20:30 Zeleno srce Đakova – najljepša okućnica 2019., dodjela nagrada i priznanja. Nagrade za najljepše uređen izlog
Lokacija: Strossmayerov park

21:00 Predstavljanje zemlje partnera – Slovačka Republika – folklorni program
Lokacija: Strossmayerov park 

21:00 Glazbeni program
Nastupaju: Bestman Band / Doris Dragović 
Lokacija: Vezovski šator 

Nedjelja, 7. 7. 2019.
8:30 Svečana povorka sudionika ulicama Đakova (folklorne skupine, svatovske zaprege i jahači)
Lokacija: od Malog parka do Strossmayerova parka

10:00 Sveta misa
Lokacija: Katedrala sv. Petra

10:30 Međunarodna smotra folklora
Lokacija: Strossmayerov park

11:00 Preponski turnir „Đakovački vezovi 2019.” – 5 utakmica
Lokacija: Zatvorena jahaonica Državne ergele Đakovo

11:30 Smotra folklora Hrvatske
Lokacija: Strossmayerov park

17:00 Kombinirana utakmica za jednoprege i dvoprege „Nagrada Ergele Đakovo”
Lokacija: Hipodrom Državne ergele Đakovo

17:00 – 20:00 Smotra folklora Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema
Lokacija: Strossmayerov park

21:00 Slavonijo, zemljo plemenita – Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše i momci). Dodjela nagrada i zatvaranje 53. Đakovačkih vezova
Lokacija: Strossmayerov park

20:00 Glazbeni program
Nastupaju: Slavonski dukati / Prijatelji / Miroslav Škoro
Lokacija: Vezovski šator 

Arhiva programa Đakovačkih vezova

U nastavku pogledajte arhivu prijašnjih programa Đakovačkih vezova i prisjetite se kako je program nekada izgledao.